Таблиця даних про твердість нержавіючої сталі 440C
Залишити повідомлення
Якщо ви обираєте прутки з нержавіючої сталі AISI 440C для ножів, точних підшипників, зносостійких компонентів або промислових інструментів, твердість є однією з найважливіших характеристик покупки. Це впливає на зносостійкість, збереження краю, оброблюваність і стійкість до деформації.
AISI 440C — високовуглецева мартенситна нержавіюча сталь, яка містить приблизно 0,95–1,20 % вуглецю та 16–18 % хрому. У відпаленому стані його твердість зазвичай становить максимум приблизно 269 HBW відповідно до застосовних стандартів на продукцію. Після відповідного загартування та відпустки 440C зазвичай може досягати близько 58–60 HRC, при цьому в деяких кваліфікованих умовах термічної обробки досягається приблизно 60–62 HRC.
Яка максимальна твердість відпаленої нержавіючої сталі 440C?
Загальноприйнятим обмеженням є приблизно 269 HBW для відпаленого матеріалу відповідно до застосовних специфікацій продукту. Перевірте керівний стандарт і видання, перш ніж використовувати це значення як договірну межу прийнятності.
Стан постачання (до термічної обробки)
| Хвороба | Твердість (HBW) | Твердість (прибл. HRC) | Оброблюваність |
| М'який відпалений (стандарт) | Менше або дорівнює 269 HBW | Менше або дорівнює 28 HRC | Стандартний стан обробки (фрезерування, токарна обробка, свердління) |
| Холодно витягнуті / загартовані | ~ 280 – 320 HBW | ~ 29 – 34 HRC | Покращена поверхня, трохи жорсткіша |
Твердість AISI 440C та температура відпустки
Умови випробування: круглий брусок Φ25,4 мм (1 дюйм), аустенітизований при 1038 градусах (1900 градусах F), загартований в маслі, відпущений протягом 1 години. Джерело даних: таблиця даних Carpenter Technology 440C, Taylor Special Steels, West Yorkshire Steel.
| Температура загартування (градус) | Температура загартування (градус F) | Твердість (HRC) | Твердість (HV) | Твердість (HBW) | Міцність на розрив (МПа) | Подовження (%) | Типове застосування |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Як загасили | - | 60 – 62 | 697 – 756 | 695 – 750 | - | - | Лише для внутрішньої довідки, не для прямого обслуговування |
| 150 | 300 | 60 | 697 | 695 | ~2000 | <2 | Прецизійні підшипники, ріжучі кромки |
| 165 | 329 | 60 | 697 | 695 | ~2000 | <2 | Підшипники |
| 180 | 356 | 57 – 59 | 578 – 631 | 575 – 630 | ~1950 | 2 – 3 | Хірургічні інструменти, прецизійні стрижні |
| 200 | 392 | 58 – 59 | 631 – 650 | 630 – 650 | ~1950 | 2 – 3 | Хірургічні інструменти, ущільнювальні поверхні клапанів |
| 250 | 482 | 57 | 631 | 630 | ~1900 | 3 – 4 | Триммер клапана, крильчатки насоса |
| 300 | 572 | 56 | 587 | 585 | ~1850 | 4 – 5 | Робочі рулони, захисні вкладиші |
| 315 | 599 | 56 – 57 | 587 – 631 | 585 – 630 | 1970 | 2 | Стандартні умови випробування ASTM A276 |
| 350 | 662 | 52 – 56 | 516 – 587 | 515 – 585 | ~1700 | 5 – 7 | Сервіс високої міцності, валування |
| 425 | 800 | 56 ⚠️ | 587 | 585 | ~1600 | 6 – 8 | ⚠️ Зона вторинного затвердіння (не рекомендовано) |
| 500 | 932 | 52 – 54 | 516 – 555 | 515 – 555 | ~1400 | 8 – 10 | Ударостійкі конструктивні частини |
| 565 | 1049 | 48 – 52 | 458 – 516 | 455 – 515 | ~1200 | 10 – 12 | ⚠️ Одночасне зниження стійкості до корозії та міцності |
| 600 | 1112 | 44 – 48 | 412 – 458 | 410 – 455 | ~1000 | 12 – 15 | Стан, придатний для обробки (майже відпалений) |
Твердість проти температури відпустки

Вплив температури загартування на твердість
| Температура аустенізації (градус / градус F) | Час замочування | Загасити Середній | Твердість після загартування | Збережений рівень аустеніту |
| 1010 градусів (1850 градусів F) | 30–45 хв | Масло / Вакуум Повітря | 59 – 61 HRC | Низький (~5%) |
| 1040 градусів (1900 градусів F) [стандарт] | 30–45 хв | Масло / Вакуум Повітря | 60 – 62 HRC | Помірний (~10-15%) |
| 1070 градусів (1955 градусів F) | 20–30 хв | Масло / Вакуум Повітря | 58 – 60 HRC (падіння через надлишок аустеніту) | High (>20%) |
| 1040 градусів + Sub-Zero (-78 градусів / -108 градусів F) | +2 годин мінусової температури | Масло + сухий лід | 62 – 63 HRC | Дуже низький (<3%) |
| 1040 градусів + Cryo (-196 градусів / -320 градусів F) | +2 год рідкого N₂ | Масло + рідина N₂ | 63 – 64 HRC | Незначний (<1%) |

Вплив розміру профілю на твердість
| Розмір розділу | Досяжна твердість (HRC) при температурі 150 градусів | Причина |
|---|---|---|
| Φ10 – Φ25 мм | 60 – 62 | Повністю загартований мартенсит по всьому поперечному перерізу |
| Φ25 – Φ50 мм | 58 – 60 | Серцевина починає недотвердіти |
| Φ50 – Φ75 мм | 55 – 58 | Значне зниження твердості серцевини |
| Φ75 – Φ100 мм | 52 – 56 | Бейніт / ферит, утворений в осерді |
| >Φ100 мм | < 52 (Core) | потрібне маркування або загартування |

Таблиця перерахунку твердості AISI 440C
Під час огляду покупці можуть зустріти різні одиниці твердості (HRC / HV / HBW / HRB). Нижче наведено еталонне перетворення для типових значень твердості 440C.
| ПЦ | HV (Віккерс) | HBW (Брінель) | HRB | Хвороба |
|---|---|---|---|---|
| 40 | 412 | 410 | 92 | Верхня межа відпаленого стану |
| 45 | 470 | 468 | 97 | Типовий відпалений стан |
| 50 | 527 | 525 | - | Середньотемпературний загартований |
| 52 | 555 | 553 | - | Загартований при 350 градусах |
| 54 | 587 | 585 | - | Загартований при 400 градусах |
| 56 | 614 | 612 | - | Загартований при 300-315 градусах |
| 57 | 631 | 630 | - | Загартована при 250 градусах |
| 58 | 650 | 648 | - | Загартована при 200 градусах |
| 59 | 668 | 666 | - | Загартована при 180 градусах |
| 60 | 697 | 695 | - | Загартований при 150 градусах (стандарт) |
| 61 | 720 | 718 | - | Загартований при 150 градусах (діапазон з високим вмістом вуглецю) |
| 62 | 756 | 754 | - | Після загартування/аустенізації при 1038 градусів |
Порівняння 440C проти інших сортів твердості
| Оцінка | Тип сталі | Вміст вуглецю (%) | Максимальна твердість (HRC) | Типова робоча твердість (HRC) | Стійкість до корозії | Жорсткість | Типові програми |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 440C | Мартенситна нержавіюча сталь | 0.95 – 1.20 | 60 – 62 | 58 – 60 | ★★★☆ | ★★☆ | Підшипники, ріжучі інструменти, хірургічні інструменти |
| 440B | Мартенситна нержавіюча сталь | 0.75 – 0.95 | 58 – 60 | 56 – 58 | ★★★★ | ★★★ | Клапани, насоси, столові прилади середнього класу |
| 440A | Мартенситна нержавіюча сталь | 0.60 – 0.75 | 56 – 58 | 54 – 56 | ★★★★ | ★★★★ | Кріплення, морські компоненти |
| 420 | Мартенситна нержавіюча сталь | 0.15 – 0.35 | 52 – 54 | 48 – 52 | ★★★★ | ★★★ | Посуд, недорогі столові прилади |
| 410 | Мартенситна нержавіюча сталь | 0.15 – 0.30 | 50 – 52 | 46 – 50 | ★★★★ | ★★★★ | Лопатки турбіни, корпуси клапанів |
| D2 | Інструментальна сталь для холодної роботи | 0.90 – 1.00 | 60 – 62 | 58 – 61 | ★☆☆☆ | ★★★ | Штампи, деталі для штампування (сухе обслуговування) |
| A2 | Інструментальна сталь для холодної роботи | 0.50 – 0.60 | 60 – 62 | 58 – 61 | ★☆☆☆ | ★★★ | Плашки для холодного штампування, калібри |
| 316L | Аустенітна нержавіюча сталь | 0.03 – 0.08 | 25 – 30 (HRB) | 20 – 25 (HRC) | ★★★★★ | ★★★★★ | Хімічна та морська служба |
| 17-4 PH | Нержавіюча сталь з дисперсійним зміцненням | 0.03 – 0.09 | 44 – 46 | 36 – 44 | ★★★★ | ★★★★ | Аерокосмічна промисловість, нафта та газ |
Отримайте запит на стрижні з нержавіючої сталі 440C
Потрібні прутки з нержавіючої сталі 440C для ножів, прецизійних компонентів або промислових деталей, що швидко зношуються? Надішліть GNEE необхідні розміри, стан доставки, цільову твердість і кількість. Команда може підтвердити доступні варіанти, документацію, порядок перевірки, упаковку та приблизну доставку до розміщення замовлення.
FAQ
Q: Яка максимальна твердість 440C у HRC?
A: Після загартування при 1038 градусах і відпуску при 150 градусах, 440C може досягати 60–62 HRC (приблизно 697–756 HV). Це найвища твердість серед стандартних мартенситних нержавіючих сталей, порівнянна з твердістю інструментальних сталей D2 або A2.
З: Яка твердість 440C у відпаленому стані?
В: Після повного відпалу (охолодження в печі від 845–900 градусів) твердість становить приблизно 223–255 HBW (приблизно 20–25 HRC / 92–97 HRB). Цей стан призначений для механічної обробки.
З: Чому мій 440C має лише 55 HRC замість 60 HRC?
A: Possible reasons include: ① The cross-section is too large (>Φ50 мм), що призводить до недостатнього зміцнення серцевини; ② Температура гасіння занадто низька (<1010 °C); ③ The tempering temperature is too high (>300 градусів); або ④ Швидкість охолодження неадекватна (потрібне гартування маслом; повітряне охолодження недостатнє). Будь ласка, надайте розміри поперечного перерізу та профіль термообробки для подальшого усунення несправностей.
Q: Чи може 440C перевищувати 62 HRC?
A: Не за стандартних умов обробки. 62 HRC – це практична межа для загартованої в маслі 440C. Якщо потрібна більш висока твердість (63+ HRC), слід переходити на швидкорізальну сталь D2 (62–64 HRC) або М2 (64–66 HRC), хоча ці матеріали не мають стійкості до корозії.
З: Чи є значна різниця в практичному застосуванні між 440C із твердістю 60 HRC і 58 HRC? A: Це значно впливає на утримання кромки (для ріжучих інструментів 60 HRC забезпечує приблизно на 15–20% краще утримання, ніж 58 HRC); помірний вплив на підшипники (різниця близько 10% у довговічності від контактної втоми між 60 HRC і 58 HRC); і незначний вплив на клапани/насоси (відмінності незначні вище 56 HRC).
Q: HRC або HV слід використовувати для тестування на твердість 440C?
A: HRC є стандартним методом (ASTM E18) і підходить для компонентів товщиною понад 2 мм. Для дрібних деталей (< 2 mm) or thin-walled components, use the HV 10 scale (Vickers, 10 kgf load) and then convert the result to HRC using a conversion table.
Питання: чи зменшується твердість 440C з часом після відпустки (ефект старіння)?
A: При температурі відпустки 150–370 градусів твердість 440C є дуже стабільною, демонструючи зміну менш ніж на 1 HRC протягом 10 років при кімнатній температурі. Однак загартування в діапазоні 425–565 градусів може призвести до «відстроченого розм’якшення» — поступового зниження твердості на 2–4 HRC протягом тижнів або місяців, що є однією з причин, чому цей температурний діапазон не рекомендується.







